Aktuálny čas je Uto 14.5.2024 10:57:59

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Wind River / Wind River

Wind River / Wind River

Poslaťod Dado » Ned 26.1.2020 14:02:07 quicklink

Wind River.jpg
Info: IMDb | ČSFD | FDb | ČESKÁ VERZIA

V slovenskom znení: Roman Ferienčík - Jeremy Renner (Cory Lambert), Barbora Chlebcová - Elizabeth Olsen (Jane Bannerová), Ivan Gogál - Graham Greene (Ben Shoyo), René Jankovič - Gil Birmingham (Martin Hanson), Matúš Krátky - Martin Sensmeier (Chip Hanson), Martin Kaprálik - Jon Bernthal (Matt Rayburn), Ján Tréger - James Jordan (Pete Mickens), Martin Zatovič - Hugh Dillon (Curtis), Ladislav Konrád - Eric Lange (Dr. Randy Whitehurst) a ďalší

Podrobnejšie informácie nie sú k dispozícii. Titulky boli odstrihnuté alebo sú nezistené.
Odvysielané na TV JOJ v premiére 19.1.2020
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Wind River / Wind River

Poslaťod m09 » Ned 26.1.2020 16:07:30 quicklink

Je to škoda. Zvyšok obsadenia okrem Ferienčíka sa zdá byť v poriadku. Nezachytil som nejaký rušivý moment. Ak by bol do hlavnej role obsadený taký Majeský mohol byť z toho z hľadiska obsadenia o dosť lepší dabing. :)
m09
700+
 
Príspevky: 793
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Wind River / Wind River

Poslaťod Dado » Ned 26.1.2020 16:45:45 quicklink

Práve že ani Rennerov skutočný hlas nie je príliš hlboký, skôr taký zvláštne zastretý. Problém v prípade Ferienčíka vidím skôr v tom, že hoci mu hlas prešiel za tie roky určitými zmenami, stále znie tak mlado, že je ľahšie uveriť mu postavy dvadsiatnikov než štyridsiatnikov. Spomedzi tých, ktorí si už v slovenčine Rennera strihli, mi ako najideálnejší dabér vychádza Koleník. Prednedávnom som však počul aj nejaké ukážky zo seriálu Extra Tím a z nich sa mi ako dobrá voľba javil aj Marián Prevendarčík.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Wind River / Wind River

Poslaťod fajnes » Pon 27.1.2020 02:04:51 quicklink

Za mňa Koleník a Majeský sú veľmi fajn voľby. Žiaľ obaja také nedostupnejšie možnosti. Daniela by asi aj zohnala jedného z nich, ale bohužiaľ dabing nerobila. Ferienčík je taký špecifický hlas (niečo ako Krajčovič). Sú istí herci, pri ktorých na nich nedám dopustiť, ale s Rennerom mi veľmi nereže.

Chcelo by to nejakého solídneho dabéra a nie často obsadzovaného (prosím nie Šandyho :lol:). Prevendarčík znie veľmi fajn, poprípade Miloslav Kráľ je taký podobný hlas. Uvidíme čo nabudúce pri Captain America: Občianska vojna.
fajnes
100+
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Wind River / Wind River

Poslaťod Mariuss » Ned 24.9.2023 22:25:40 quicklink

Práve počúvam rozhovor s Romanom Ferienčíkom, kde sa okrem iného vyjadril, že za posledné roky v ňom, spomedzi filmov, ktoré daboval, zarezonoval práve tento dabing filmu Wind River.

Zároveň sa však vyjadril, že podľa neho je na Jeremyho Rennera najlepší hlas Mareka Majeského, a že ten svoj mu na daného herca až tak vhodný nepríde. Roman, nemôžem inak, ako súhlasiť :).

Inak veľmi zaujímavý týpek ten Roman Ferienčík. Rozumný, zábavný, priamy...klobúk dole.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1101
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42


Späť na Filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 19 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.