Aktuálny čas je Sob 27.4.2024 18:32:24

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Zánik RTVS

Zánik RTVS

Poslaťod PeterSD » Uto 12.3.2024 18:18:35 quicklink

Ostal som v nemom úžase, keď som sa dočítal, že RTVS má skončiť po rokoch a má sa premenovať na STaR.

https://mediaboom.sk/rtvs-ma-po-13-roko ... iziu-cakat
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2467
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Re: Zánik RTVS

Poslaťod Piri » Pon 18.3.2024 00:34:04 quicklink

Zbytocna energia a plytvanie. Je zvlastne comu sa v nasej krajine venuje pozornost a co sa zrazu da presadit. Len keby sa tieto nezmysly nasledne dali napravit a zlikvidovat. Jediny happy-end pripad z cias MKSR si pamatam, co ani samotni dotknuti ludia nevedeli a mediami sa to nejak nesirilo bolo, ked minister Toth zuzil pamiatkovu zonu v Starom Meste z dna na den (aku tucnu obalku musel dostat), kvoli zaujmom developerov (najma kvoli stavbe na Sancovej pri Ymce), tak to neostalo bez odozvy a po dvoch rokoch sud definitivne rozhodol o protipravnosti konania MKSR a pamiatkova zona sa vratila do povodneho stavu (tj. cele Stare Mesto) a to plati dodnes.

Nie premenovat nazov RTVS, ale zrusit cely nezmyselny koncept ala BBC. Hrame sa na to, co nie sme! Simkovicova nie je dlzna svojmu klubu nic - ved aj jej kolega Krajcer sa chcel zviditelnit a zapisat sa do analov MKSR.. Zlucil STV a SRo a inicializoval program obnovy hradov v SR. Jedno bola konina na entu a druhe bolo chvalyhodne a ale nie velmi realne. Nikto nezrusil Krajcerove fantazmagorie, nikto nezlividoval ani trapnu farbu loga RTVS, ani ten dizajn, kedze najpodstatnejsia cast S je symbolizovana iba dvojbodkou. Tiez tu niekto nevie ako tvorit logo. Za magentu vdacime dalsej kr*ve menom Zemkova. Tu my Staromestania velmi dobre pozname. Je zaujimave, ze CT take problemy nema a neriesi to co nasa televizia a rozhlas. Iste, aj oni mali kopec skandalov a uplne bizarnych prihod, ale maju stabilitu aj v logu, vo svojej korporatnej identite a programe, a to stale slovenskej televizii a rozhlasu chyba. Teda skor to chybalo STV nez rozhlasu. Kym bol rozhlas samostatny bol #1 na Slovensku, az kym neprisla Zemkova (ano ta ista) a nezruinovala cely rozhlas. Je to ako keby laik prisiel ku krasnej zahrade, ale kedze nevie co ma robit, tak mu coskoro spustne..
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Re: Zánik RTVS

Poslaťod anderson » Pon 18.3.2024 10:57:58 quicklink

Nepamätám si dobu kedy STV (bez ohľadu na to ako ju ktorá garnitúra prekrstila) bola apolitická. Takže tieto chiméry z jednej alebo druhej strany mi pripadajú absolútne smiešne. Čo mi smiešne nepripadá je absolútna NEKOMPETENTNOSŤ riadiacich pracovníkov STV, resp. figúrok dosadených tou ktorou vládou, ktorí ju naprieč politickým spektrom využívajú iba ako prostriedok na vlastné obohatenie. A keďže sme tu na dabingfóre, nedá mi nepozastaviť sa nad tým, ako STV využívala a využíva svoj vlastný archív. Spomeniem len najvypuklejšie prípady typu RUŽOVÝ PANTER, SHERLOCK HOLMES, VINNETOU alebo "mitičovky". Zodpovední pracovníci by do sekundy mali letieť za to, že slovenským divákom a milovníkom pôvodných dabingov znemožnili a naďalej znemožňujú vidieť uvedené diela v pôvodných slovenských verziách, hoci na toto zneprístupnenie neexistujú žiadne objektívne príčiny. Rovnako zodpovední pracovníci ignorujú používanie iných pôvodných a dochovaných dabingov (napr. SEDEM SAMURAJOV, NA KONCI S DYCHOM) pretože sú leniví ich v bezodnom archíve STV dohľadávať. Je mi absolútne smutno z toho, že STV nie je v tomto ohľade konzistentná a že divákom na Slovensku je to aj tak v podstate jedno. Jedným z tzv. verejnoprávnych poslaní STV by mala byť aj snaha o osvetu na poli slovenskej dabingovej tvorby, ktorá - čo je potešujúce - je v pomerne bohatej miere zatiaľ dochovaná práve v archíve STV. Bohužiaľ spôsob akým STV s týmto archívom nakladá je pre mňa absolútne šokujúci. STV bola, je a s pravdepodobnosťou hraničiacou až s istotou aj naďalej bude len hlásnou trúbou tej ktorej politickej garnitúry. Obávať sa preto, že zanikne alebo bude mať taký či onaký názov mi pripadá načisto zcestné. Obzvlášť kým tam budú pracovať dosadení diletanti a nie skutoční odborníci.
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Zánik RTVS

Poslaťod Piri » Pon 18.3.2024 15:35:31 quicklink

anderson píše:Nepamätám si dobu kedy STV (bez ohľadu na to ako ju ktorá garnitúra prekrstila) bola apolitická. Takže tieto chiméry z jednej alebo druhej strany mi pripadajú absolútne smiešne. Čo mi smiešne nepripadá je absolútna NEKOMPETENTNOSŤ riadiacich pracovníkov STV, resp. figúrok dosadených tou ktorou vládou, ktorí ju naprieč politickým spektrom využívajú iba ako prostriedok na vlastné obohatenie. A keďže sme tu na dabingfóre, nedá mi nepozastaviť sa nad tým, ako STV využívala a využíva svoj vlastný archív. Spomeniem len najvypuklejšie prípady typu RUŽOVÝ PANTER, SHERLOCK HOLMES, VINNETOU alebo "mitičovky". Zodpovední pracovníci by do sekundy mali letieť za to, že slovenským divákom a milovníkom pôvodných dabingov znemožnili a naďalej znemožňujú vidieť uvedené diela v pôvodných slovenských verziách, hoci na toto zneprístupnenie neexistujú žiadne objektívne príčiny. Rovnako zodpovední pracovníci ignorujú používanie iných pôvodných a dochovaných dabingov (napr. SEDEM SAMURAJOV, NA KONCI S DYCHOM) pretože sú leniví ich v bezodnom archíve STV dohľadávať. Je mi absolútne smutno z toho, že STV nie je v tomto ohľade konzistentná a že divákom na Slovensku je to aj tak v podstate jedno. Jedným z tzv. verejnoprávnych poslaní STV by mala byť aj snaha o osvetu na poli slovenskej dabingovej tvorby, ktorá - čo je potešujúce - je v pomerne bohatej miere zatiaľ dochovaná práve v archíve STV. Bohužiaľ spôsob akým STV s týmto archívom nakladá je pre mňa absolútne šokujúci. STV bola, je a s pravdepodobnosťou hraničiacou až s istotou aj naďalej bude len hlásnou trúbou tej ktorej politickej garnitúry. Obávať sa preto, že zanikne alebo bude mať taký či onaký názov mi pripadá načisto zcestné. Obzvlášť kým tam budú pracovať dosadení diletanti a nie skutoční odborníci.


Presne tak. Suhlasim co si napisal. Vsetci dobre vieme, kolko uz STV malo tych svojich "slavnych" novych zaciatkov.. Loga, casovace na obrazovke.. Jednoznacnym negativom bolo rozpustenie kreativnych-tvorivych skupin erudovanych ludi. Vraj to spravili kvoli nadbytku ludi v STV. Presne to iste spravila Zemkova v rozhlase vratane SOSR. Ved oni si poradia. BRAVO. Uplne zanikla decka tvorba a nastala doba temna. Nikto to neriesil. Ale naskytol sa priestor pre internetovych umelcov a zacala era SPIEVANKOVA (ktore sa dnes uz de-facto rozpadlo) a Miro Jaros. Nasli dieru na trhu a rodicia boli celi stastni. Pretoze nove generacie deti su odchovane na rozpravkach z youtube a to hra prim. Preto sa aj Spievankovo stalo slavnym a to prislo na youtube v roku 2010 a Jaros 2012. To vsetko prave suvisi s prepadom STV a tym si STV neplni svoje zakladne poslanie. Dodnes si nevedia poradit ani s budovou STV. Vzdy som hovoril, ze STV nevyuziva svoj potencial a mohla byt exkluzivnou slovenskou TV. Historicky a tvorbou sa im nikto logicky nevyrovna. Tak ako aj anderson pise o archive. Aky by bol problem mat svoj retro kanal a tam 24/7 vysielat TV inscenacie, filmy atd vratane dabingu? Trojka si dlho nepobudla na tomto svete. Bolo to fajn, ale tiez chaoticke. STV ma mat svoje tematicke kanaly a hotovo. Kam sa tiez stratila kvalita STV2? Hanbou je, ze STV ma niekolko dabingovych studii po celej SR, aj novych, ale aj tak dava vyrobu sukromnym firmam. Mozno to uz tak beru, ked je internet a ze su aj rozne videoteky a VOD sluzby, tak naco sa snazit.
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava


Späť na Všeobecne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.