Aktuálny čas je Pon 20.5.2024 07:57:30

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Step by step

Ako by ste obsadili dabingy filmov, ktoré ešte nemajú slovenské znenie?

Step by step

Poslaťod niks » Sob 17.3.2012 10:20:24 quicklink

Tak koho by ste dali dabovať na známy seriál Krok za krokom?

Obrázok
niks
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob 17.3.2012 10:11:50

Re: Step by step

Poslaťod rAn » Str 28.3.2012 17:44:51 quicklink

Chcelo by to, aby ste Vy pridali svoje tipy hneď vo Vašom prvom príspevku, aby sme ich mohli komentovať.
Tak to urobím za Vás:

Ivan Vojtek ml. - Patrick Duffy (Frank Lambert ) → viď a počuj seriál Dallas
Marta Sládečková - Suzanne Somers (Carol Fosterová-Lambertová) → Marta je podľa mňa nedocenený artikel na dabingovej scéne, dal by som jej komediálnu úlohu ↔ alternatíva Zuzana Vačková ?
Marek Fašiang - Brandon Call - John Thomas ('J.T.' Lambert) → musel som sa poradiť :)
Daniela Mackovičová / Vanda Růžičková - Staci Keanan (Dana Fosterová) → záleži na vkuse, či chcete drsnejšiu Vandu alebo univerzálnejšiu Danielu
Kristína Svarinská - Christine Lakin (Alicia 'Al' Lambertová) → u mňa jednoznačná voľba
Danica Jurčová / Zuzana Kapráliková - Angela Watson (Karen Fosterová) → obe sú to jemné hlásky
Dávid Hartl / Daniel Fischer - Christopher Castile (Mark Foster) → hlavne Daniel vie dabovať aj "šprtov"
Frencien Bauer / Marek Suchitra - Josh Byrne (Brendan Lambert) → osvedčení mladíci
Vladimír Kobielský - Sasha Mitchell (Cody Lambert) → Vladko je skvelý dabingový komik

Ak sa mám priznať, najťažšie sa vyberal JT.
Obrázok užívateľa
rAn
Facebook tím
 
Príspevky: 242
Registrovaný: Uto 11.1.2011 20:51:02
Bydlisko: Žilinský kraj

Re: Step by step

Poslaťod anderson » Str 28.3.2012 19:18:21 quicklink

Pri SIMPSONOVCOCH to povedzme ešte bolo vtipné, ale naozaj nerozumiem tomu prečo by vôbec niekto mal predabovávať seriál, ktorý sa u nás tradične uvádza s českým a navyše dosť kvalitným dabingom. Navyše až na dve dospelácke postavy mi tieto tipy pripadajú načisto mimo. Najmä Kobielský na "Kouďáka" je naozaj veľmi veľmi škaredý vtip. :o
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1688
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Step by step

Poslaťod rAn » Str 28.3.2012 20:37:45 quicklink

anderson píše:Pri SIMPSONOVCOCH to povedzme ešte bolo vtipné, ale naozaj nerozumiem tomu prečo by vôbec niekto mal predabovávať seriál, ktorý sa u nás tradične uvádza s českým a navyše dosť kvalitným dabingom. Navyše až na dve dospelácke postavy mi tieto tipy pripadajú načisto mimo. Najmä Kobielský na "Kouďáka" je naozaj veľmi veľmi škaredý vtip. :o


Ide o zábavu, každý si tu môže napísať svoje vlastné návrhy. Nikoho to k ničomu nezaväzuje, je to niečo ako amatérsky pohľad na zloženie dabingu. Konkrétne u tohto seriálu to samozrejme nie je potrebné, no čo alebo kto nám však bráni aspoň o tom diskutovať.
Na druhej strane je ľahké kritizovať štúdia za dabingy, pričom väčšina z nás by však mala problém vyrobiť akýkoľvek dabing, resp. by to "zvorala". Nevravím, že sa má niekomu tento výber páčiť, ale ja by som to obsadil takto. Ak máte záujem diskutovať, nech sa páči, ale treba pridať aj konkrétny tip. Ak nie, potom stačí ignorovať túto diskusiu.
Obľúbení dabéri: Cinki, Ďuri, Eman
Obrázok užívateľa
rAn
Facebook tím
 
Príspevky: 242
Registrovaný: Uto 11.1.2011 20:51:02
Bydlisko: Žilinský kraj

Re: Step by step

Poslaťod Jandro » Štv 29.3.2012 09:08:50 quicklink

Tiež by som to ponechal asi len v češtine, ale ak predsa slovenčinu, tak by som tie hlasy viac prispôsoboval charakteru postáv.

Ako rodičovský pár sa skvele uviedlo už viacero dabérov (Landl/Sládečková, Gogál/Magálová, Kroner/Geregova, Marcin/Švoňavská, Landl/Turzonovová, Švoňavský/Vačková, Švoňavský/Mandžárová, Rúfus/Magálová, Kroner resp. Kramár/Michalidesová, Jamrich/Tobias, Sládečková/Bučko) ... chcelo by to ale novú dvojicu

Ivan Vojtek ml. / Pavol Topoľský - Patrick Duffy (Frank Lambert) → nenapadla má lepšia náhrada ako Vojtek, aj keď stále hľadám ;)
Zuzana Fialová / Zuzana Frenglová / Marta Sládečková - Suzanne Somers (Carol Fosterová-Lambertová) → bláznivejšiu dabérku som hľadal
Roman Ferienčík - Brandon Call → Teo či Steven Hyde to istí
Tatiana Pauhofová / Zuzana Porubjaková / Jana Wagnerová - Staci Keanan (Dana Fosterová) → prvé dve by mohli dabovať aj "Al", ak by tu nehrala aj Dana
Tatiana Pauhofová / Zuzana Porubjaková / Andrea Kiráľová / Barbora Chlebcová - Christine Lakin (Alicia 'Al' Lambertová) → na Al by sa robil kasting asi dlho, lebo podľa mňa sa na ňu hodí priveľa dabérok
Danica Jurčová / Daniela Mackovičová - Angela Watson (Karen Fosterová) → nie náhodou obe dabérky dabovali Kaley Cuoco
Juraj Hrčka - Christopher Castile (Mark Foster) → ako mudrlant v Numb3rs bol skvelý
Marek Suchitra / Jakub Janák - Josh Byrne (Brendan Lambert)
Juraj Kemka / Roman Pomajbo - Sasha Mitchell (Cody Lambert)
Peter Kočiš - Bronson Pinchot (Jean-Luc Rieupeyroux) → Pinchota už daboval v dvoch iných seriáloch (Perfektní príbuzní, Meego) a táto postava nemá zase až taký odlišný charakter, tiež je za blázna
Roman Matisko - Jason Marsden (Rich Halke) → ďalší mudrlant
Helena Krajčiová - Patrika Darbo (Penny Bakerová)
Oľga Šalagová - Peggy Rea (Ivy Bakerová)
Tamara Grožáková / Dominika Žiaranová - Emily Mae Young (Lilly Lambertová)
Obrázok užívateľa
Jandro
Moderátor
 
Príspevky: 1173
Registrovaný: Ned 9.1.2011 18:30:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Step by step

Poslaťod niks » Pia 4.5.2012 16:15:03 quicklink

rAn píše:Chcelo by to, aby ste Vy pridali svoje tipy hneď vo Vašom prvom príspevku, aby sme ich mohli komentovať.
Tak to urobím za Vás:

Ivan Vojtek ml. - Patrick Duffy (Frank Lambert ) → viď a počuj seriál Dallas
Marta Sládečková - Suzanne Somers (Carol Fosterová-Lambertová) → Marta je podľa mňa nedocenený artikel na dabingovej scéne, dal by som jej komediálnu úlohu ↔ alternatíva Zuzana Vačková ?
Marek Fašiang - Brandon Call - John Thomas ('J.T.' Lambert) → musel som sa poradiť :)
Daniela Mackovičová / Vanda Růžičková - Staci Keanan (Dana Fosterová) → záleži na vkuse, či chcete drsnejšiu Vandu alebo univerzálnejšiu Danielu
Kristína Svarinská - Christine Lakin (Alicia 'Al' Lambertová) → u mňa jednoznačná voľba
Danica Jurčová / Zuzana Kapráliková - Angela Watson (Karen Fosterová) → obe sú to jemné hlásky
Dávid Hartl / Daniel Fischer - Christopher Castile (Mark Foster) → hlavne Daniel vie dabovať aj "šprtov"
Frencien Bauer / Marek Suchitra - Josh Byrne (Brendan Lambert) → osvedčení mladíci
Vladimír Kobielský - Sasha Mitchell (Cody Lambert) → Vladko je skvelý dabingový komik

Ak sa mám priznať, najťažšie sa vyberal JT.


rAn ... tvoj dabing úplne nechápem .... xD .. Ivan Vojtek a P.Duffy? To nejako nesedí .. Marta Sládečková a Zuzana Vačková? Ani to nejde k sebe,,, ..... Danica Jurčová ani Vanda Růžičková už vôbec nesedia ku feministke Dane A Frencien Bauer??? Pánečku ved ten chlap má už asi 20, mutuje a dať ho dabovať na 8 ročného chalana. Ani to mi nepasuje.
niks
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob 17.3.2012 10:11:50


Späť na Nenadabované filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.