Aktuálny čas je Pon 22.7.2024 17:01:19

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Popoluška zo supermarketu / Nová šanca (Markíza)

Popoluška zo supermarketu / Nová šanca (Markíza)

Poslaťod PeterSD » Pon 6.5.2019 09:26:16 quicklink

novasanca.jpg

Premiéra: 04.05.2019

Televízia Markíza po veľmi dlhej dobe vyprodukovala naozaj kvalitný slovenský dabing, ktorý stojí za zmienku. Je ním dabing k filmu Popoluška zo supermarketu (Second Act). Hlavnú postavu stvárnila americká herečka a speváčka Jennifer Lopez, známa ako JLO, ktorú, ako vždy, brilantne dabovala Andrea Karnasová. Jej veľmi dobré kamarátky dabovali Elena Podzámska, ktorá naozaj dobre, hlasovo a vtipne vystihla svoju postavu, Gabriela Dzuríková a Jana Valocká. Vedľajšiu, no taktiež dôležitú postavu zohrala aj Petra Vajdová, ktorá dabovala stratenú dcéru JLO a ktorej hlas osviežil slovenský dabing po dlhej odmlke. Príjemne prekvapilo aj obsadenie Petra Rúfusa, ktoré určite nebolo na škodu, ba naopak.

Vhodným a taktiež vtipným bolo obsadenie a výkon hercov Miša Hallona a Bianky Buckovej, ktorí boli JLO nápomocní, ako asistenti vo firemnej súťaži. V dabingu tvorili naozaj skvelý herecký pár, ktorý ladil a spolu s obsadením Eni Podzámskej vyplnil prázdne miesta.

Skvelý bol aj preklad, ktorý bol aj humorne podaný a aj vhodne preložený, aby mohol ísť do vysielania v prime time. Napr. slovo "bullshit" vo vtipnom dialógu - v slovenskom preklade, ako "pučaciny" alebo "Mine´s Fluffy Valley" ako "Dunčo z Chujavy".

Len tak ďalej. Snáď to nie je iba rarita a veríme, že pripravované kinohity, ako Kong: Skull Island, Batman Vs. Superman, Ninja Korytnačky 2 alebo Transformers: Posledný rytier dopadnú rovnako kvalitne, ak nie ešte lepšie a že nám Televízia Markíza ponúkne kinozážitok priamo v televízii.

Moje hodnotenie:
100 %
Obľúbení režiséri: Zdeno Dřínovský, Ivo Tomeček, Anna Cicmanová, Viktor Kollár, Štefan Mandžár, Ján Zeman, Michal Hallon
PeterSD
Administrátor
 
Príspevky: 2512
Registrovaný: Sob 9.7.2011 15:26:55
Bydlisko: BA

Späť na Krátke recenzie k premiérovým dabingom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.