Aktuálny čas je Sob 8.6.2024 06:43:32

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Nie je čas zomrieť / No Time to Die °

Re: Nie je čas zomrieť / No Time to Die

Poslaťod m09 » Ned 7.5.2023 08:52:49 quicklink

Skvelý dabing TV Joj. Škoda tých reklám lebo film končil až po polnoci tak som šiel spať ako na Silvestra. :)
Trochu vážnejšie k dokonalosti u mňa v dabingu chýbalo len trochu lepšie spojenie s Léa Seydoux. Rozumiem, že Somorovská mohla byť v čase výroby nedostupná. Dalo sa to riešiť napríklad obsadením Vajdovej z HBO MAX. Takto sa Léa Seydoux zbytočne rozrástol zoznam dabérok.
Aj tak skvelá práca a oproti dabingu pre HBO MAX je toto jednotka s hviezdičkou. :)
m09
700+
 
Príspevky: 793
Registrovaný: Pia 15.8.2014 11:14:04

Re: Nie je čas zomrieť / No Time to Die

Poslaťod fajnes » Ned 7.5.2023 11:01:53 quicklink

Ďakujeme TV JOJ za predabovanie. Petra Vajdova v dabingu Sunrise bola fantastická voľba, to je také jedno malé plus oproti Daniele. Rovnako mal Sunrise pekne obsadene aj mnohé vedľajšie postavy, napriek zmenám v kontinuite. Na hlavnú postavu to však bola asi na väčšinu ľudí až priveľká zmena. Nakoniec si ale, chvalabohu, môže vybrať každý. Krásny príklad toho, že aj dva dabingy môžu mať zmysel a nejde a priori o zbytočnú aktivitu

S odstupom času sa stane z Bonda 25 s Milom Kralom taka kuriozitka pre zberateľov. Ako markízacki Piráti z Karibiku 1 so Szabom alebo Jason Bourne 1 s Kemkom. Ako jednorazovka neurazí, v širšom kontexte ale neladi tak, ako by mal.

Pritom napr Joker z HBO rovnako od Sunrise, čo bol snáď dabing roka, v pohode išiel krásne na Markíze v rovnakom znení.

Réžiu tipujem Stano Kral podľa tých zborových postáv.
fajnes
100+
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Nie je čas zomrieť / No Time to Die

Poslaťod Mariuss » Ned 7.5.2023 11:23:04 quicklink

m09 píše:Aj tak skvelá práca a oproti kinodabingu je toto jednotka s hviezdičkou. :)


To nie je kinodabing, ale VOD dabing pre HBO MAX :)

Inak, za mňa sú kvalitné oba dabingy, no JOJkársky má ešte o niečo lepšie obsadenie. Prakticky každá postava má v 2. dabingu lepšie vybraný hlas. Na Ralpha Fiennesa mám v tejto sérií určite radšej Ivana Gogála, ako Petra Sklára. Rovnako tak Craigov James Bond je za mňa jedine Ján Gallovič, aj keď aj Miloslav Kráľ boľ zaujímavá voľba.

A čo je hlavné... spojenia z predchádzajúcich dielov boli (až na Andreu Somorovskú) dodržané. Preto logicky vždy siahnem po 2. dabingu, keď si niekedy budem chcieť zopakovať všetky "Craigovky".

Čo sa týka neobsadenia Andrey Somorovskej, je to škoda, ale dá sa to prežiť. Asi museli mať vážny dôvod, že toto spojenie nedodržali.
Mariuss
Updater
 
Príspevky: 1283
Registrovaný: Pon 28.1.2019 08:36:42

Re: Nie je čas zomrieť / No Time to Die °

Poslaťod Pedant » Ned 7.5.2023 23:27:49 quicklink

Skvelý, skvelý... pozrel som si to na TV JOJ a až ma uši zaštípali, keď som po hlavných titulkoch pri titulku FIVE YEARS LATER začul "PRED PIATIMI ROKMI". Od prekladateľa ide text úpravcovi, dramaturgovi, hercom, je pri tom režisér, to naozaj nik nevidí, že ten načítaný titulok nemá logiku?
Pedant
 
Príspevky: 39
Registrovaný: Str 20.7.2011 06:39:30

Re: Nie je čas zomrieť / No Time to Die °

Poslaťod fajnes » Pon 8.5.2023 13:37:12 quicklink

Chyba sa stane, toto je fakt drobnosť, ktorá mi uši určite trhať nebude :D. Ešte som to nevidel, ale oveľa podstatnejšia je pre mňa celková kvalita prekladu a dialógov.

Daniela zvykne mať kvalitných prekladateľov, aj úpravcov. Napr. robota Petra Sirovca v Marvelovkách patrí k špičke nášho dabingu.
fajnes
100+
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Re: Nie je čas zomrieť / No Time to Die °

Poslaťod Pedant » Uto 9.5.2023 13:02:07 quicklink

fajnes píše:Chyba sa stane, toto je fakt drobnosť, ktorá mi uši určite trhať nebude :D. Ešte som to nevidel, ale oveľa podstatnejšia je pre mňa celková kvalita prekladu a dialógov.

Daniela zvykne mať kvalitných prekladateľov, aj úpravcov. Napr. robota Petra Sirovca v Marvelovkách patrí k špičke nášho dabingu.


Evidentne máme o drobnostiach rozdielne predstavy. A fajn, že to hodnotíte dobre, hoci ste to ešte nevideli, takých mám najradšej.
Pedant
 
Príspevky: 39
Registrovaný: Str 20.7.2011 06:39:30

Re: Nie je čas zomrieť / No Time to Die °

Poslaťod Jack2410 » Uto 9.5.2023 21:39:13 quicklink

Pedant píše:
fajnes píše:Chyba sa stane, toto je fakt drobnosť, ktorá mi uši určite trhať nebude :D. Ešte som to nevidel, ale oveľa podstatnejšia je pre mňa celková kvalita prekladu a dialógov.

Daniela zvykne mať kvalitných prekladateľov, aj úpravcov. Napr. robota Petra Sirovca v Marvelovkách patrí k špičke nášho dabingu.


Evidentne máme o drobnostiach rozdielne predstavy. A fajn, že to hodnotíte dobre, hoci ste to ešte nevideli, takých mám najradšej.


Aj o tom je toto fórum...povedať svoj názor. A dokonca má každý právo na to, aby si sám určil, čo považuje za drobnosť a kedy chce hodnotiť film. Ja som videl obe verzie, takže verím, že mám právo vyjadriť sa k daným dabingom.v ;) A síce došlo k malej chybe v načítaní titulku, no rozhodne mi to nijako zásadne neskazilo dabing TV JOJ. Pre mňa je práve ten tým pravým pre Craigovske universum. A Daniele a TV JOJ za to tlieskam. :)
Jack2410
100+
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Uto 29.3.2011 14:12:55

Re: Nie je čas zomrieť / No Time to Die °

Poslaťod fajnes » Pia 30.6.2023 08:24:59 quicklink

Pedant píše:
fajnes píše:Chyba sa stane, toto je fakt drobnosť, ktorá mi uši určite trhať nebude :D. Ešte som to nevidel, ale oveľa podstatnejšia je pre mňa celková kvalita prekladu a dialógov.

Daniela zvykne mať kvalitných prekladateľov, aj úpravcov. Napr. robota Petra Sirovca v Marvelovkách patrí k špičke nášho dabingu.


Evidentne máme o drobnostiach rozdielne predstavy. A fajn, že to hodnotíte dobre, hoci ste to ešte nevideli, takých mám najradšej.


Tak som si to pozrel a hodnotenie ostáva. Jedna nepodstatná chybička a výborný dabing. ;)
fajnes
100+
 
Príspevky: 154
Registrovaný: Štv 6.1.2011 09:33:10

Predchádzajúci

Späť na VoD dabingy filmov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.