Aktuálny čas je Pia 17.5.2024 08:01:43

[€] [i] [?]
ďakujeme, je nás už cez 3200! pridajte sa aj vy k nám na Facebooku!
Máte prehľad o slovenskom dabingu? Našli ste tu nezrovnalosti? Zaregistrujte sa a neváhajte prispievať aj vy!
Chcete mať prehľad o novinkách v dabingu? Prihláste sa na Facebook a sledujte nás!

Simpsonovci / The Simpsons

Ako by ste obsadili dabingy filmov, ktoré ešte nemajú slovenské znenie?

Simpsonovci / The Simpsons

Poslaťod ladno » Pon 27.2.2012 14:36:30 quicklink

Nebude vadiť, keď sem pridám aj jeden seriál?

Obrázok
IMDB | ČSFD | ČESKÁ VERZIA


SIMPSONOVCI
Stanislav Dančiak - Homer Simpson
Michal Gučík Z / Gabriela Dzuríková Z / Miroslav Noga Z - Marge Simpsonová
Tomáš Maštalír Z / Ivan Šandor Z - Bart Simpson
Daniela Mackovičová - Líza Simpsonová
Daniela Mackovičová - Maggie Simpsonová
Boris Farkaš - Abe Simpson


VEDĽAJŠIE POSTAVY
Karol Čálik - Montgomery Burns
Peter Kočiš Z - Waylon Smithers
Štefan Skrúcaný - Ned Flanders
Ľudmila Mandžárová - Moll Flandersová
Bibiana Ondrejková Z - Rodd a Todd Flandersovci
Zuzana Kronerová Z - Selma Bouvierová
Marta Sládečková Z - Patty Bouvierová
Michal Hudák - Milhouse Van Houten
Richard Stanke Z - Nelson
Marek Majeský - Seymour Skinner
Eva Landlová - Skinnerova matka
Vladimír Jedľovský - inšpektor Chalmers
Peter Marcin - Očko Szyslak
Jozef Švoňavský Z - Barney Gumble
Boris Al-Khalagi - Apu Nahasapeemapetilon
Dušan Cinkota Z - Edna Krabappelová

(Z = zmena hlasu; dabér bude musieť zmeniť hlas pri dabovaní postavy)
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Simpsonovci / The Simpsons

Poslaťod anderson » Pon 27.2.2012 14:58:42 quicklink

Veľmi zaujímavé obsadenie. Ale jeho realizácia mala prísť pred dvanástimi rokmi, keď seriál vstúpil na slovenský trh a ešte reálne mohlo prichádzať do úvahy spomínaných dabérov získať. Dnes je to už aj vzhľadom k Dančiakovi iba utópia, ktorá - pevne dúfam - nebude nikdy realizovaná. Keď si totiž predstavím, že dnes tvorcovia dabingu nie sú schopní zachovať kontinuitu postáv ani u dvoch po sebe nasledujúcich filmoch, je predstava kvalitného nadabovania (zatiaľ) vyše 20 sérií Simpsonovcov dosť pochybná. Navyše český dabing je už vžitý a menil by ho iba samovrah. Viď nenadabovanie celovečerného filmu na JOJ.

A to som ešte nespomenul zúfalú úroveň prekladu, ktorá je v poslednej dobe čoraz viac tlačená do nových a nových kvalitatívnych hĺbok. Celkom ľahko by sa tiež pri dnešnom šetrení mohlo stať, že by slovenský dabing tohto kultu dopadol ako Miazgovci nadabovaní "pražskou slovenčinou". :lol:
Najdi svoji spásu, přepiš si to z pásu. "Sběratelům" přispěj a na nic se neptej. Když se budeš příliš ptát, bude tě to "NĚCO" stát. Obrázok
anderson
1100+
 
Príspevky: 1687
Registrovaný: Pia 17.12.2010 21:20:13

Re: Simpsonovci / The Simpsons

Poslaťod ladno » Pon 27.2.2012 15:59:20 quicklink

Myslím, že ani ja by som nebol príliš nadšený, keby tu a teraz vznikol SK dabing k Simpsonovcom. Tému som založil najmä preto, lebo chcem vedieť váš názor, ako by ste to obsadili vy, keby ste niekedy v minulosti mohli. Škoda, že sa šance nechytili dabingové štúdia LUNY, ktorá ako prvá začala s vysielaním Simpsonovcov na Slovensku. Aj tak by som si ale rád vypočul aspoň jednu časť seriálu po slovensky, najmä teda s Dančiakom, ktorého považujem za jedného z najlepších slovenských (a nie len dabingových) hercov. V HP7 dokázal, že vie dabovať aj poslepiačky, tak by jednu časť mohol zvládnuť :D ... Ale som realista.

(A to ani nejdem hovoriť o tých, ktorí by začali vyskakovať na internetových fórach a búriť sa proti slovenčine v Simpsonovcoch...)
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Simpsonovci / The Simpsons

Poslaťod Vavrinec » Pon 27.2.2012 21:30:43 quicklink

u mňa Dušan Jamrich - Homer Simpson jasná voľba
Vavrinec
100+
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Ned 30.1.2011 18:35:12
Bydlisko: Husák

Re: Simpsonovci / The Simpsons

Poslaťod ladno » Pon 27.2.2012 22:20:24 quicklink

Vavrinec píše:u mňa Dušan Jamrich - Homer Simpson jasná voľba

Priznám sa, ani ma len nenapadol, pre mňa bol Stanislav Dančiak jasná voľba odkedy som začal písať mená dabérov... Dušan Jamrich má na Homera celkom dobrú farbu hlasu, len si nie som celkom istý, či by zvládol oddabovať všetky tie "hysterické záchvaty", ktoré Homer má počas seriálu. Ale ktovie, Jamricha som počul iba zopárkrát, tak to neviem posúdiť.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Simpsonovci / The Simpsons

Poslaťod Hurvino » Uto 28.2.2012 10:21:22 quicklink

Bart Simpson - Peter Krajčovič ;)

Marge Simpsonová - Zita Furková :D :lol: :P

A Ivan Gogál... nic? Žádný černoch by se nenašel? :lol:
Rudiger, ty ma raz privedieš do hrobu!
Hurvino
700+
 
Príspevky: 745
Registrovaný: Uto 28.12.2010 11:01:09

Re: Simpsonovci / The Simpsons

Poslaťod Vavrinec » Uto 28.2.2012 13:41:48 quicklink

Ak chceš počuť Jamricha v rôznych záchvatov seriál Fringe je jasná voľba...
Zita Furková ešte dabuje ? ale nie ako tam treba niečo recesívne z čoho sa i zasmejeme ale i dá postave určitú vážnosť...
Bárt jasný Maštalír alebo siahnúť po niekom mladším napr. Bauer...
Montgomery Burns - ešte nebol by zlý Tarager...
Seymour Skinner na neho by som nemrhal Majeským možno Mandžár či Miloslav Kráľ

a ešte Gogál nech ostane na bočné postavy ich tam je dosť. a možno sa nám pošťastí a 20. séria na JOJ bude v SK :D
Vavrinec
100+
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Ned 30.1.2011 18:35:12
Bydlisko: Husák

Re: Simpsonovci / The Simpsons

Poslaťod ladno » Uto 28.2.2012 18:19:32 quicklink

Obávam sa, že JOJka už 20. sériu vysielala, ale nie som si tým istý. Časom uvidíme, ale nemyslím si, že by slovenský dabing niekedy mohol vzniknúť.
Čo sa Ivana Gogála týka, rozmýšľal som nad ním, ale jediná postava, ktorá mi naňho sedela bol doktor Dláha (tiež by to potvrdilo najnovší, najmä JOJkársky dabingový trend, že keď niekde hrá černoch, dabuje ho Ivan Gogál :D). Zita Furková na Marge určite nie. Možno by jej hlas sadol na Lízu, ale neviem.
ladno
100+
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Pia 10.2.2012 23:59:08
Bydlisko: Rožňava, Slovensko

Re: Simpsonovci / The Simpsons

Poslaťod Dado » Str 29.2.2012 16:19:12 quicklink

Minimálne jednu časť by som si so slovenským dabingom pozrel, už len zo zvedavosti. Mňa by osobne ešte zaujímal nejaký potenciálny dabér Krustyho, ten má v originále i češtine taký charakteristický, chrapľavý hlas, možno napríklad Ivan Vojtek ml. by nebol zlá voľba.
Dado
Moderátor
 
Príspevky: 2196
Registrovaný: Str 20.7.2011 18:55:11

Re: Simpsonovci / The Simpsons

Poslaťod Piri » Sob 17.3.2012 14:29:54 quicklink

Stanislav Dančiak by to uz nemohol zial robit. uz nema taky hlas ako maval a vzhladom k jeho stavu je to vylucene aj nevhodne. staci si pozriet Harryho Pottera 7. cast, kde dostal malu rolu z ucty...
obľúbené štúdiá - Maya, Elvia, Lenox, Pódium, Dimas, Daniela :: obľúbení dabéri - Ľ. Mandžárová, E. Podzámska, M. Sládečková, K. Magálová, D. Jamrich, P. Rúfus, B. Farkaš, M. Landl, I. Romančík, D. Szabó, J. Vajda, R. Stanke, J. Kroner a iní.
Obrázok užívateľa
Piri
Head admin
 
Príspevky: 612
Registrovaný: Štv 27.1.2011 23:26:38
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Nenadabované filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

Style based on we_universal created by weeb.
Edited style & designed © 2011 by Piri.